V sredo, 17. 5. 2017, smo imeli drugošolci spomladanski pohod. Zjutraj nas je pričakalo oblačno nebo, zato smo bili malo v skrbeh, da nas ne bi presenetil dež. Zato smo najprej, v šoli, pojedli malico, potem pa smo se pogumno podali na pot. Odpravili smo se proti Gasilski cesti. V križišču pri tržnici smo prečkali cesto. Počasi smo prispeli do vrtca Maja, nato pa smo se odpravili po ulici Dolenja vas. Pot od tu naprej, je bila malo bolj strma, a nas drugošolcev to ni ustavilo. Pri kamnolomu »Rigel« smo naredili kratek postanek za požirek ali dva, nato pa smo nadaljevali proti vasi Družina. Po premaganem vzponu smo se odpočili na Fleretovi domačiji, kjer nas je pričakalo sonce. Sledil je čas za sladkarije in tek, nato pa smo se odpravili nazaj proti šoli.