Učenci so že cel mesec spraševali, kdaj bo zopet samopostrežna malica. Res so jo nestrpno pričakovali. Danes smo jim za uvod v samopostrežno malico najprej prebrali pravljico o ježku Jančku, ki je izgubljenega grofa rešil iz gozda in si za nagrado prislužil poroko z njegovo najmlajšo hčerko.

Po prebrani pravljici so si učenci lahko privoščili: kruh različne vrste (polnozrnat, črni, pisani, polbeli …), preste, štručke, špirale, salamo (piščančja prsa, govejo in suho), sir, sirni namaz z zelišči iz šolskega vrta, lešnikov namaz (narejen v šolski kuhinji), bio jogurt mlekarne Krepko, ego jogurt, jogurtov desert, piščančje hot dog hrenovke, maslo, bio marmelado, med čebelarstva Sopotnik, kislo smetano, kosmiče, mleko, češnjev paradižnik, redkvice, banane, bio jabolka, nektarine, jagode zadruge Jarina, sibirske borovnice kmetije Smrekar, 100 % sok redčen z vodo, vodo.

Izbor je bil res velik, naši učenci pa že dobro vedo, da je potrebno razmisliti, kaj boš pojedel, vzeti malo in če si še lačen, pridit ponovno iskat. Učence vseskozi opozarjamo, ozaveščamo in učimo o zmanjševanju količin odpadne hrane ter primernem odnosu do nje.

PDF Zgodbica Janček ježek