V torek, 23. aprila se je sedem učencev interesne dejavnosti ustvarjalno pisanje udeležilo prireditve ob zaključku 9. zasavskega festivala mladinskega pesnjenja.

Letošnja tema so bili HAIKUJI. Učenci vsebinsko niso bili omejeni, zahtevana je bila le oblika japonske kratke pesmi, ki danes velja za najbolj razširjeno obliko po vsem svetu.

Osrednji gost zaključne prireditve je bil likovnik in pisatelj, Trboveljčan Jože Ovnik, ki je učencem povedal, kaj je rad počel v otroštvu in mladosti, kaj ga je navdušilo za risanje in pisanje, kako je želel spoznati Perkmandeljca, kaj počne v prostem času … Prireditev so popestrili učenci OŠ Tončke Čeč in Glasbene šole Trbovlje s plesno uprizoritvijo pripovedi avtorice Jasne Dvornik, Zasavski čudež.

Med nagrajenimi sta bila tudi haikuja Alje Uranič in Lili Šmid, naših šestošolk.

Vse haikuje si lahko preberete v elektronski publikaciji na povezavi: Zunanja povezava https://midd.me/2BS8.

Darja Murn, mentorica