Dedek

mora v trgovino.
Zmanjkal je pri hiši
sladki čokolino.

Takšne in podobne pesmice je bilo slišati v petek, 27. 10. 2023, v prostorih podružnične šole na Podkumu.

Članice KORK Podkum so v sodelovanju z območnim združenjem RK Zagorje, s podružnično šolo Podkum in s KS Podkum po kar nekaj letih premora spet pripravile srečanje za starejše krajane KS Podkum.

Dedki in babice pa tudi vsi ostali zbrani so z veseljem prisluhnili šolarjem, ki so zanje spet pripravili prisrčen nastop.

Po kratkem uvodu so se predstavili z dramsko igrico, v kateri so na smešen in šaljiv način prikazali, kako poteka pouk v šoli. Vmes so zaplesali ljudski ples Zibenšrit ter deklamirali in peli pesmice o babicah in dedkih, ki so pomemben člen v družinskih skupnostih. Otroški pevski zbor Šentjurčki pa je ubrano zapel nekaj ljudskih in umetnih pesmi.