Kot je navada vsako šolsko leto, smo tudi letos izvedli vajo evakuacije celotne matične šole. Potekala je v petek, 22. 9., nekaj minut po začetku 1. šolske ure.

Začetek je naznanjal zvočni signal, ki je pomenil, da se moramo učenci in zaposleni varno in po najkrajši poti podati na našo varno točko, ki je na igrišču poleg mladinskega centra oz. nogometnega igrišča. Evakuacija je bila izvedena v približno štirih minutah.

Ugotovili smo, da ni nihče ostal v stavbi, nato pa smo se lahko vrnili nazaj v šolo. Vajo so nadzirali poveljnik Gasilske zveze Zagorje ob Savi Marko Bokal, poveljnik Prostovoljnega gasilskega društva Zagorje-mesto Tilen Sihur in podpoveljnik Prostovoljnega gasilskega društva Zagorje-mesto Peter Kastelic.