Bober 2022/2023

Pozdravljeni,

tudi v šolskem letu 2022/2023 je organizirano tekmovanje v računalniškem mišljenju ACM Bober. Šolsko tekmovanje bo potekalo od 7. do 18. novembra 2022, državno tekmovanje bo predvidoma 7. 1. 2023 na UL FRI v Ljubljani. Letos je tekmovanje uradno razdeljeno v 3 tekmovanja: interesno tekmovanje ACM Bober – Bobrček (2.–5. razred OŠ), selekcijsko tekmovanje ACM Bober – Mladi bober (6.–9. razred OŠ) ter interesno tekmovanje ACM Bober – Izkušeni bober (srednja šola).

Več informacij o tekmovanju ACM Bober najdete tukaj.

Bobrček 2022/2023

Tekmovanje je namenjeno učencem od 2. do 5. razreda osnovne šole, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja.

Mladi bober 2022/2023

Tekmovanje je namenjeno učencem od 6. do 9. razreda osnovne šole, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja.

Naloge iz preteklih let, rešitve ter razlage rešitev in njihovega računalniškega ozadja najdete tukaj.

Dodatne informacije in soglasje najdete tukaj.