V četrtek, 5.10., smo se drugošolci zbrali v šoli, pojedli malico, na dvorišču pred šolo naredili še nekaj ogrevalnih vaj in se odpravili proti Gorici. Na Gorici smo naredili prvi postanek za požirek ali dva, nato pa nadaljevali pot do »Cilence«. Ozka pot nas je vodila vse do kapelice v Vinah. Krožno pot smo zaključili ob vznožju hriba. Obsijani s soncem smo se spustili po hribu navzdol do Evroparka, kjer smo srečali številne sprehajalce in tekače. Pohod smo zaključili v Potoški vasi. Na tamkajšnjem igrišču smo se ustavili, pojedli  preostanek malice, ostali čas pa namenili igri in nabiranju gozdnih plodov. Pospravili smo smeti in se odpravili proti šoli. Tokrat smo šli mimo nedavno odprtega pumptracka in po urejenih poteh mimo ribnika. V šolo smo prišli utrujeni, a zadovoljni.