V šolskem letu 2016/17 se je šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine v Sloveniji udeležilo 7000 učencev osmega in devetega razreda. Na naši šoli je tekmovalo 36 učencev, 12 jih je usvojilo bronasto priznanje, 9 pa se jih je uvrstilo na področno tekmovanje, ki je bilo v Litiji. Med 54 tekmovalci našega področnega centra se jih je 5 uvrstilo na državno tekmovanje, med njimi kar dva učenca naše šole, 6 naših učencev pa je usvojilo srebrno priznanje na področnem nivoju. Iz področnih centrov po državi se je na državno tekmovanje, ki je potekalo 18.3. na Vrhniki, uvrstilo 153 tekmovalcev. Velik uspeh je torej že uvrstitev na državni nivo! Ema Pikelj, 9. c je dobitnica zlatega priznanja, Primož Oberč,8. b pa je usvojil srebrno priznanje na državnem tekmovanju.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

Mentorica Kristina Renko