V soboto, 11. 5., smo se učenci čebelarskega krožka na PŠ Podkum, z mentorjema Zdenkom Savškom in učiteljico Andrejo Frece Knap, odpravili v Pivko. Na tamkajšnji osnovni šoli je potekalo 46. tekmovanje mladih čebelarjev. Zbralo se nas je okoli 800 učencev in mentorjev.

Na začetku smo se prijavili in prejeli prijetno presenečenje. Vsak tekmovalec je prejel sadiko lipe in hranilnik v obliki AŽ panja, ki ga je poklonila NLB. Po pozdravnem govoru, smo se razdelili v učilnice in tekmovanje se je začelo.

Med čakanjem na rezultate so potekale različne dejavnosti. Naša skupina je kegljala in ustvarjala gibajoče slike, malo smo se razgibali tudi na igralih. Po kosilu pa je sledila posebna sladica: medeni sladoled s cvetnim prahom.

Na zaključni prireditvi so nas pozdravili ravnateljica OŠ Pivka in predsednik Čebelarske zveze Boštjan Noč. Prisluhnili smo tudi mladim harmonikarjem. Po razglasitvi zlatih priznanj, smo se polni vtisov vrnili v Zagorje.

Mladi čebelarji PŠ Podkum so uspešno zastopali našo šolo, saj smo se vrnili s srebrnim priznanjem. Čestitke!

NAJ MEDI!