Po 56. členu ZOŠ ima učenec pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo bivališče oddaljeno od šole več kot 4 km. Ne glede na oddaljenost imajo brezplačen prevoz učenci prvih razredov, učenci, pri katerih je ogrožena varnost na poti v šolo in učenci s posebnimi potrebami, ki potrebujejo prilagojeno izvajanje vzgojno-izobraževalnih programov.

Čemšenik → Zagorje Zagorje–AP PRI ŠOLI → Čemšenik   Podkum → Zagorje Zagorje–AP PRI ŠOLI → Podkum
5.50 6.20   6.00 6.25*
6.50 7.15   6.55 13.00
7.50 12.00   13.20 13.50
12.30 12.50   14.10 14.50*
14.13 14.45   *Odpelje izpred glavne avtobusne postaje

NASVETI ZA VARNO POT V ŠOLO

– Izberi najvarnejšo pot v šolo in ne najkrajše.
– Hodi po notranji strani pločnikov. Če pa pločnika ni, hodi po levi strani ceste (proti vozečim vozilom, da ga boš lahko  takoj videl in se mu umaknil).
– Vedno se ustavi korak od roba pločnika ali od roba ceste. Nikoli ne steci naravnost na cesto!
– Poslušaj in opazuj promet in dobro presodi, kdaj lahko prečkaš cesto.
– Prečkaj cesto le, če se ti ne približuje nobeno vozilo.
– Vedno poglej na levo, na desno in še enkrat na levo, preden stopiš na cesto!
– Cesto prečkaj z normalnim korakom.
– Čez cesto hodi po zebri!
– Ne prečkaj cesto med parkiranimi avtomobili, če imaš v bližini prehod za pešce.
– Pričakaj avtobus na avtobusni postaji. Preden vstopiš počakaj, da avtobus popolnoma ustavi.
– Pazi pri izstopanju in se takoj umakni stran od vrat.
– Počakaj, da avtobus odpelje, in šele nato prečkaj cesto čez prehod za pešce.
– Ne igraj se ob cesti!
– Učenci prvih in drugih razredov okoli vratu nosite rumene rutice.
– Ponoči ali ob zmanjšani vidljivosti bodi viden, uporabljaj svetla oblačila in kresničko!
– Kresničko pripni na desni žep. Bodi viden in previden!
– Kolesarji, navadite se, da boste pri vožnji s kolesom vedno nosili čelado!
– Čelada varuje vse glave, male in velike! Kolo pa mora imeti opremo, predvsem zavore in zvonec, luči in odsevnike.

Priloga: Varno v šolo (september 2016)

(Skupno 1.785 obiskov, današnjih obiskov 1)