Društvo generala Maistra za Zasavje je letos razpisalo že 13. nagradni natečaj. Tudi letošnji natečaj je imel domoljubno vsebino, tokrat z naslovom Slovenski pušeljc. Učenci so lahko sodelovali na likovnem in/ali literarnem področju. Nekaj del so prispevali tudi učenke in učenci naše šole.

Leto 2024 je naša država s ponosom poimenovala tudi kot Maistrovo leto, v spomin na velikega Slovenca, generala Rudolfa Maistra, zato je imel natečaj še večji pomen. Odziv je bil izjemen. Sodelovalo je 165 učencev, ki so prispevali 148 likovnih in 10 literarnih prispevkov. Upravni odbor društva je podelil nagrade za 20 najboljših likovnih in 4 literarne izdelke.

Nagrajenke naše šole so: Eva Vetršek in Zala Vita Dolinšek za likovni deli ter Patricija Škrabar za literarni izdelek. Priznanja in nagrade jim je v četrtek, 23. 5., na spomladanskem koncertu podelil gospod Radigoj Perger, predsednik Društva generala Maistra za Zasavje.

Nagrajencem iskrene čestitke, društvu pa hvala za pozornost v obliki lepih priznanj in nagrad.

Darja Murn

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)