Ob praznovanju 50-letnice naše šole smo z razstavo del učencev, ki so sodelovali na likovnem natečaju Jaz, umetnik, pričeli s tradicijo, ki jo nadaljujemo tudi v letošnjem šolskem letu. Razpisali smo 4. likovni natečaj v spomin Francetu Kopitarju, akademskemu slikarju, kiparju, fotografu, filmskemu ustvarjalcu, pesniku in učitelju naše šole.

Letos so učenci ustvarjali na temo Fantazijsko mesto. Sodelovali so učenci osnovnih šol, od prvega do devetega razreda.

Komisija je imela izredno težko delo, da je iz množice odličnih del izbrala tri najboljša iz vsake triade, ki bodo krasila stene večnamenskega prostora.

Vsi izbrani avtorji so prejeli Kopitarjeva priznanja in praktične nagrade, za kar se zahvaljujemo tudi sponzorjema, ki sta to omogočila (Eti Izlake in Radeče papir).

Poleg nagrajenih del iz vsake triade pa je bilo izbranih še nekaj del za razstavo na hodnikih naše šole.

Vsem nagrajencem in mentorjem čestitamo, ostalim sodelujočim pa se zahvaljujemo za poslane prispevke.

Barbara Lekše,

vodja natečaja

Prejemniki Kopitarjevih priznanj:

Nagrajenci prve triade:

1. mesto: Tea Mujčinović, 1. razred (OŠ Ivana Skvarče Zagorje)
  2. mesto: Tinkara Habjan, 1. razred (OŠ Ivana Skvarče Zagorje)
  3. mesto: Ažbe Osmanovič, 2. razred (OŠ Ivana Skvarče Zagorje)

Nagrajenci druge triade:

1. mesto: Varja Abramova, 6. razred (OŠ Ivana Kavčiča Izlake)
  2. mesto: Karolina Rebernak, 4. razred (OŠ Ivana Skvarče Zagorje)
  3. mesto: Eva Domadenik, 4. razred (OŠ Ivana Skvarče Zagorje)

Nagrajenci tretje triade: