Med jesenskimi počitnicami je bilo na naši šoli organizirano počitniško varstvo za učence razredne stopnje.

V ponedeljek smo z učenci opazovali paličnjake, se pogovarjali o njihovi prehrani in življenju ter jim uredili terarij v katerem živijo. Kdor je želel, je lahko paličnjaka tudi prijel ali ga dal na roko.  Učenci so bili navdušeni in skoraj vsi so zbrali pogum, da so se jih dotaknili.  Bili so tudi zelo radovedni, saj jih je zanimalo veliko stvari o življenju paličnjakov. S pomočjo natančnega opazovanja, so učenci nato izdelali kipe paličnjakov iz plastelina, ki smo jih razstavili v razredu.

Ko so posijali prvi sončni žarki, smo se odpravili na dvorišče ob šoli, kjer smo se na prijetnem jesenskem soncu pogreli in razgibali ob različnih igrah.

Po malici so bili učenci že prijetno utrujeni, zato so si pripravili ležišča na blazinah, Eva pa je našim prvošolcem prijazno prebirala pravljice, ki so si jih izbrali.

Čeprav smo prvi počitniški dan preživeli v šoli, je bilo zabavno in poučno hkrati, so se strinjali tudi učenci.

Vanja Guček