Karierna orientacija se prične že zgodaj v osnovni šoli in je sestavni del vsebin nekaterih predmetov. Intenzivneje pa se začne v 8. in 9. razredu, ko učenci vse več razmišljajo o tem, na katero srednjo šolo se nameravajo vpisati. Namen karierne orientacije je, da učenci spoznajo lastne sposobnosti in interese, razmišljajo o svoji poklicni poti in se seznanijo z možnostmi izbire, pomembnimi informacijami ter veščinami iskanja takšnih informacij. V tem okviru jim nudimo možnost ogledov različnih poklicev, srednjih šol, prepoznavanje lastnih interesov in svetovanje o karierni poti. Vodimo jih skozi proces odločanja in nazadnje izvedemo posredovanje prijav na izbrano srednjo šolo. Karierno orientacijo na šoli vodi svetovalna delavka Katjuša Kovačič.

Načrt karierne orientacije v 9. razredu
☺September:
– Predstavitev izobraževalnega sistema in meril za vpis v srednjo šolo
– Pridobivanje informacij o srednješolskih programih, predmetnikih in poklicih

☺Oktober
– Predstavitev rokovnika za izvedbo vpisa v srednje šole (seznanitev s pomembnimi datumi)
– Predstavitev srednjih šol (glede na interese učencev) in individualno svetovanje

☺ November, december
– Individualno svetovanje

☺ Januar
– Predstavitev srednjih šol v Zasavju in sestanek za starše (vpisni postopki in roki za prijavo, pomembni datumi, nacionalno preverjanje znanja, dogodki povezani z vpisom v srednjo šolo)
– Razpis za vpis v srednje šole