V četrtek, 5. 4. 2018, smo se prvošolci odpravili na kulturni dan v Lutkovno gledališče Ljubljana. Tam nas je čakal žabec Jerko in nas popeljal v dogodiščine z njegovo družino.

Škrt škrt kra čof! je nežna pravljica za najmlajše, kjer se prepletajo močna čustva in bogata domišljija. Žabec Jerko se boji iti spat. Kaj je ta zvok – škrt škrt kra čof – ki se sliši pod njegovo posteljo? Jerkov oče ga poskuša prepričati, da ni ničesar, česar bi se moral bati. Vse dokler se sam ne uleže v posteljo in tudi njega zbudi skrivnostni zvok noči.(LGL)

V predstavi smo zelo uživali. Po končani predstavi smo si ogledali vzpenjačo na Ljubljanski grad ter se sprehodili po starem mestnem jedru mimo Robbovega vodnjaka, Mestne hiše, do Prešernovega trga, čez Tromostovje do Kongresnega trga in se po zanimivi tržnici vračali nazaj.

Polni vtisov smo se vrnili v šolo, kjer bomo nadaljevali z delom na temo gledališča in mesta.

Učenci in učiteljice 1. razreda