Petošolci smo imeli v načrtu naravoslovni dan, na katerem bomo proučevali vodo v naši širši okolici. Pri pouku NIT smo se že veliko naučili in raziskali o lastnostih in oblikah vode, kroženju vode v naravi in izmenjavi vode med okolico in živimi bitji.

V torek, 10. 4., pa smo šli še na teren. Opazovali smo strugo in bregove potokov Kotredeščica in Polanščica ter ribnika v Evroparku. Na poti smo opazovali živa bitja ob vodi. V Evroparku smo se prvič ustavili, se sprehodili okoli ribnikov, po malici pa narisali, kar smo videli. Ugotovili smo, da imajo tudi živali raje lepo vreme, saj smo jih videli veliko manj kot v sončnem vremenu. Med potjo smo namreč morali tudi odpreti dežnike, saj nam je aprilsko vreme ponudilo vodo še z neba. Ob potoku Polanščica smo nadaljevali z opazovanjem struge potoka, bregov, reliefa …Vse opaženo smo morali prenesti s svinčnikom na karto. Merili smo širino in globino potoka na dveh postajah ter hitrost toka vode, pri čemer smo si pomagali s papirnatim čolničkom, palico, metrom in štoparico. Na koncu smo v lonček zajeli še vodo iz potoka, ki jo bomo pod mikroskopom analizirali, kako čista je.

Polni lepih vtisov iz narave, ob vodi, ki pomirja, smo se vrnili v šolo.