V soboto, 25. 11. 2017, smo imeli 3. planinski izlet. Tega izleta so se udeležili samo učenci naše šole, a nas kljub temu ni bilo malo, saj je bilo prijavljenih 25 pohodnikov (še več bi jih bilo, če ne bi Glasbena šola imela delovne sobote).  Ob 8.00 je bil odhod z avtobusne postaje pri tržnici, od koder smo se odpravili proti Tacnu, kjer je bilo tudi naše izhodišče za vzpon. Vreme ni bilo najbolj prijetno, saj so nas spremljali oblaki ter megla. Med vožnjo proti Tacnu smo večkrat pogledali v nebo in se spraševali, ali bo vreme zdržalo toliko časa, da nam ne bo potrebno uporabiti pelerin in dežnikov, ali ne bo. Ko smo prispeli v Tacen, nas je tam že čakala vodnica Ani. Skupaj smo se odpravili proti vznožju Šmarne gore. Ker je pot na Šmarno goro razmeroma lahka, smo naredili malo manj postankov kot ponavadi. Da pa nismo prehitro prispeli na vrh, smo šli najprej do Grmade. Pot proti Grmadi je bila nekoliko bolj ozka, zato smo hodili v strnjeni koloni. Proti vrhu Grmade je sledil strm vzpon preko drevesnih korenin in kamenja. Na Grmadi smo naredili krajši postanek za pijačo in prigrizek, vendar je bilo zaradi vetra neprijetno stati pri miru in smo pot nadaljevali do Šmarne gore. Še preden smo videli Šmarno goro, smo lahko slišali, kako so planinci zvonili na zvonec in smo tako vedeli, da smo že čisto blizu cilja. Sledil je še zadnji vzpon v hrib, nato pa smo imeli kar nekaj časa za počitek. Učenci so si privoščili čaj, se malo odpočili, potem pa smo se odpravili nazaj proti Tacnu. Ko smo prispeli nazaj do vznožja, nas je začel priganjati rahel dež, vendar nam dežnikov ni bilo potrebno odpreti. Sledila je vožnja domov, nekateri planinci so se pogovarjali, ostali pa so le tiho in utrujeno opazovali jesensko pokrajino. V Zagorje smo pripeli ob 14.00 uri.