NA OTOK  (CVETKA SOKOLOV)

NA VODI ZIBLJE SE ČOLNIČEK, VANJ URNO VKRCA SE MATIČEK.

Z MORNARSKO ČEPICO NA GLAVI NA DOLGO VOŽNJO SE ODPRAVI.

ZA ČOLNOM PLUJE ŠE BLAZINA, NA NJEJ JE KAPITANKA TINA,

USMERJA JO NA OTOK SONCA, KJER ŠKOLJK NABIRANJU NI KONCA.

S POMOLA MAMI SE ODRINE, HITRO ODPLAVA DO BLAZINE

IN ŠE NAPREJ DO TISTE PLAŽE, KAMOR MATIČEK JI POKAŽE.

ATI ZAKLIČE: »KAM BREZ MENE?«

NATO V VALOVE SE POŽENE.

ZDAJ VSA DRUŽINA ŽE KRMARI, K OTOKA SONČNEGA OBALI,

KJER VODA MODRA SE LESKEČE, SO V PESKU SKRITA ZRNA SREČE,

GALEBI V ZRAKU, RIBE V MORJU IN BELE LADJE NA OBZORJU.

Težko pričakovane počitnice so tu. Izkoristili jih bomo za lepa doživetja, si vzeli čas zase in za svoje najbližje ter si odpočili od šolskih obveznosti. Počitniški dnevi bodo pisani, igrivi, iskrivi in polni prijetnih trenutkov.

Še preden pa smo se zares odpravili vsak svojim doživetjem naproti, smo za slovo od tega šolskega leta, še malo nastopali.

Učenci od prvega do četrtega razreda PŠ Čemšenik, smo se zadnji šolski dan predstavili s pesmicami, plesom in deklamacijami, ki smo jih povezali v kolaž zanimivih točk.

Prišel pa je tudi trenutek, ko smo prejeli plačilo za prehojeno pot, ki se je v tem šolskem letu pravkar zaključila. Sledila je slovesna podelitev spričeval  in priznanj.

S tem pa še ni bilo konec naših nastopov in druženj. V soboto, 24.06.2017, smo s kulturnim programom sodelovali na tradicionalni prireditvi Večer na vasi, v organizaciji KS Čemšenik in različnih društev. Prireditev smo pričeli z Zdravljico, nadaljevali pa s plesom, petjem in z dramatizacijo pripovedke Kresna noč, avtorja Janeza Trdine.

Čisto za konec smo se posladkali še s palačinkami, si pomahali v slovo in rekli:

NASVIDENJE SEPTEMBRA!