V sredo, 19. 4., smo se učenci 2.b in 2.c razreda zbrali v šoli kot običajno. Namesto, da bi sedli v šolske klopi, smo se polni pričakovanj odpravili na avtobusno postajo, od koder nas je avtobus odpeljal proti Podkumu. V Jazbinah nas je počakala ga. Mojca, ki nas je pospremila do domačije Medved. Na hribčku pred domačijo nam je, ob prelepem razgledu na okolico, povedala nekaj zanimivih stvari o domačiji ter nam predstavila program naših dejavnosti. Razdelili smo se v dve skupini. Ena skupina je izdelovala voščilnice iz posušenih rastlin. Po navodilih g. Rudija smo izdelali dve zanimivi in unikatni voščilnici. Druga skupina je začela z glasbeno delavnico, kjer smo ob pripovedi ga. Mojce spoznali glasbeno pravljico Palček Piskalček. Petje smo spremljali z glasbili narejenimi iz buč, orehov, kamnov, storžev in lesenih palčk. Pred izmenjavo dejavnosti smo si na «skednju« ogledali še razstavo starega orodja in pripomočkov za delo na kmetiji, pred in po ogledu pa pili čaj iz zdravilnih rastlin in se sladkali ob domačih piškotih, ki sta jih pripravila gostitelja.

Kot vedno, nam je tudi tokrat čas prehitro minil. Ob družbi vetra in pesmi smo se odpravili nazaj proti šoli, kjer se je naša pot zaključila.