V sredo, 12. 4., smo z učenci 2. a razreda imeli kulturni dan. Odpravili smo se na Domačijo Medved v Podkumu. Naš kulturni dan se je začel ob 8.20 uri. Z avtobusom smo se odpeljali do odcepa Jazbine, nato pa smo pot nadaljevali peš, skozi gozd. V upanju, da bi lahko videli jelene, smo skozi gozd hodili čisto tiho, ampak jih kljub temu nismo videli. Ko smo prispeli do domačije, nas je tam sprejel lastnik, gospod Rudi Zupan. Z nami pa je bila tudi gospa Mojca Zupan, ki se nam je pridružila že v Zagorju. Preden smo začeli z delavnicami, so se učenci okrepčali. Nato smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina je bila pri g. Rudiju Zupan, kjer so ustvarjali voščilnice iz naravnih materialov, druga skupina pa je bila pri ga. Mojci Zupan, ki je vodila glasbeno delavnico. V glasbeni delavnici so učenci spoznali različne instrumente iz narave; storže, orehe, bambusove palčke, kamne, poslušali so zgodbo o Palčku Piskalčku ter zaigrali na lastna glasbila. V ustvarjalni delavnici pa so učenci izdelali vsak po dve voščilnici. Uporabili so različne naravne materiale; posušene in zdrobljene cvetove vrtnic, posušene liste dreves, koruzni zdrob. Skupini sta se po končani delavnici zamenjali, vmes pa so se lahko posladkali s piškoti in pogreli z odličnim domačim čajem. Z učenci smo si ogledali tudi etnološko zbirko orodji in različnih pripomočkov za delo na kmetiji, ki je razstavljena na skednju. Čas na Domačiji Medved je zelo hitro minil in odpraviti smo se morali nazaj v šolo. Učenci so na kulturnem dnevu zelo uživali saj so zaigrali in zapeli kot pravi orkester poleg tega pa so izdelali čudovite voščilnice, ki so jih podarili svojim staršem ob velikonočnih praznikih. V šolo smo prispeli ob 12.30. V razredu smo na kratko povzeli in opisali občutke ter zadovoljni zaključili s kulturnim dnem.