V ponedeljek, 13. 2. 2017, smo imeli petošolci zimski športni dan. Odpravili smo se na sankališče Vidrga. V šoli smo se zbrali ob 8.20. Ob 8.45 smo se z AP pri šoli odpeljali proti Vidrgi. Malo nas je že skrbelo, da nam vreme ne bo služilo, kajti na poti je malenkost deževalo. Ko smo prispeli na Vidrgo, smo najprej pojedli malico, nato pa se odpravili na sankališče. Pred sankanjem smo obnovili pravila, ki zagotavljajo varnost pri igri – paziti na svojo varnost in varnost sošolcev.

Učenci so pri sankanju neizmerno uživali. Nato so imeli počitek – čas za čaj in posladek. Po pauzi so se nekateri sankali, nekateri pa so se igrali na snegu. Proti koncu sankanja je začelo tudi rahlo snežiti.

Ob 11.30 smo prenehali s sankanjem, se preoblekli in odpravili domov. Ob 12.10 smo prispeli na AP pri šoli. Imeli smo se super.