Zvezdana Majhen

PRVO ŠOLSKO LETO

Vonj po prvem šolskem letu,

mi je že od nekdaj znan,

saj takrat vsak prvošolec

hodi v šolo nasmejan.

Ljubeznivo in spoštljivo

proslavimo prvi dan,

da bo tudi strah pred šolo

z male glavice pregnan.

Vonj po prvem šolskem letu,

naj diši vsak korak,

da nekoč v odraslem svetu,

sam postaneš učenjak.

dobrodosli

Prvi šolski dan je vedno nekaj posebnega, drugačnega, še posebno za učence, ki v hram učenosti vstopamo prvič.  Polni pričakovanj, nekateri živahni in nasmejani, drugi malce plahi in zadržani, smo skupaj s starši pričakali učiteljice na šolskem dvorišču. Po uvodnem pozdravu, pesmicah OPZ Češmin, recitacijah, smo odšli do učilnice. Drugošolec Nejc nam je korajžno demonstriral skok v 1. razred, ki smo ga vsi uspešno opravili in prejeli priznanja. Učenci višjih razredov so nam okrog vratu obesili rumene rutice, da bomo varni na poti v šolo in domov.  Na mizicah so nas čakali živo rdeči in modri nahrbtniki, darilo Občine Zagorje, županovo pismo in kup pomembnega gradiva. Sledilo je posamično in skupinsko fotografiranje. Težko pričakovana malica in sladica sta nam zelo teknili. Po vrnitvi v razred smo izpraznili šolske torbe in vse šolske potrebščine pospravili v dodeljene predalčnike. Lep sončen dan nas je vabil na šolsko igrišče, kjer smo se pridružili otrokom iz oddelka vrtca. Zadovoljni, nasmejani in polni lepih vtisov smo počakali na vrnitev staršev. Pred slovesom pa smo si vsi skupaj obljubili, da jutri zagotovo spet pridemo.

Učenci PŠ Čemšenik